Ortopedi Alanında Günlük 900 Hitlerden 4500’lere Yükseliş!

KategoriArtış
Hasta Sayısında Artış%150
WhatsApp İletişim Sayısında Artış%500
Günlük Trafik Sayısında Artış%350
Performans Özeti
Novavitamedia seo case

Ortopedi ve Travmatoloji alanında hizmet veren projemiz için önemli başarılar elde ettiğimizi duyurmak istiyoruz. Hedefimiz, siteyi hem yerel hem de global düzeyde arama motorlarında daha görünür hale getirerek potansiyel hastalar için ulaşılabilirliği arttırıp ameliyat hedeflemekti.

Wix içinden genel tablo:

Sağlık Seo Grafiği

Semrush grafiği:

Seo Başarım Hikayesi

Sektör : Ortopedi ve Travmatoloji

Çalışma Süresi: 27 Ocak 2024  – Devam Ediyoruz

Giriş

Bu case study, Ortopedi alanındaki web sitesi için yürütülen SEO iyileştirme çalışmaları, teknik düzenlemelerden içerik stratejilerine ve kullanıcı deneyimi iyileştirmelerine kadar geniş bir spektrumu kapsamaktadır. Bu çalışmaların amacı, siteyi hem yerel hem de global düzeyde arama motorlarında daha görünür hale getirmek ve potansiyel hastalar için ulaşılabilirliği artırmaktır.

Problemi ve Hatayı Saptamak:

Web sitemiz uzun yıllardır ortopedi alanında içerik üreten otoritesini kısmen kanıtlanmış bir siteydi. Ancak eski çalıştığı ekip yönlendirmesi ile sitenin Wix altyapısına taşınmasına karar kılmışlar. Ancak taşınma sırasında url yapılarını düzgün yönlendirememişler.

Birçok hit alan sayfalar 404’e düşmüş ve günlük 1300-1400 hit alırken bu çözümlenmeyen hatalar sonucunda günlük 900’lere hitler düşmüş. Çözümü saptadıktan sonra Search Console sayfalar kısmından url yapılarını alıp işlemlere o şekilde başladım.

404 için araçlardan ve SERP taraması yaptık. Gerekli toplu yönlendirme stratejilerini ilk etapta çözdük. Daha sonra ele aldıklarımız ise şöyle:

SEO İyileştirmelerinin Kapsamı

Teknik SEO Düzenlemeleri

 • İç Link Kırıklarının Düzeltimi: Web sitesinde bulunan kırık linklerin tamamı Screaming frog kullanılarak temizlendi.
 • Başlık Hiyerarşisi Düzenlemeleri: Ana sayfa ve iç sayfalardaki H1 ve H2 ve alt başlıkları SEO uyumlu yani hiyerarşik bir hale getirilmiştir. Çoğu başlık yapısını <div> formatına çektik.
 • Sayfa Hızı ve Resim Optimizasyonları: Site hızının artırılması ve resim dosyalarının optimize edilmesi ile kullanıcı deneyimi ve hız problemini iyileştirilmiştir.
 • Favicon Güncellemesi: Site taşınma sonrası favicon kırılmıştı ve boş gözüküyordu.  Faviconu daha uygun bir versiyon ile güncellenip TO arttırması hedeflendi.

İçerik ve Kullanıcı Deneyimi İyileştirmeleri

 • Rakip Analizi: Rakip web sitelerinin analizi, hedeflenen anahtar kelimelerde iyileştirme fırsatlarını belirlemek için yapılmıştır. Bu analizler sayesinde, sitede eksik olan içerik alanları tespit edilip, bu boşlukların doldurulması planlanmıştır.
 • İçerik Geliştirme: Arama trendleri ve rakip sitelerin performansına dayanarak oluşturulan içerik briefleri ile site içeriği zenginleştirilmiştir. Yeni içerik fikirleri sürekli olarak geliştirilerek, site içeriğinin güncel ve alakalı kalması sağlanmıştır.
 • İçerik Oluşturma Stratejisi: İçerikler oluşturulurken nelere dikkat edilmeli detaylıca anlatıldı. Gelen içerikler son olarak benim elimden geçip eksikleri tamamlanıp yayına aldık.
 • Eski İçeriklerin Yenilenmesi: SEO uyumlu olmayan ancak potansiyeli yüksek olan mevcut içerikler, modern SEO standartlarına uygun olarak güncellenmiştir.
 •  Revize edip geliştirdiğimiz bir içeriğin performansı:
 • İçerik Zenginleştirme ve Güncelleme: Düşük içerikli sayfalar zenginleştirilmiş ve mevcut içerikler güncellenmiştir.
 • SEO Uyumlu Başlık Yapıları: Sayfa başlıkları ve meta açıklamaları anahtar kelime analizine uygun şekilde optimize edilmiştir.
 • Kullanıcı Güvenliğini Artırma: KVKK, Gizlilik Politikası, Çerez Politikası sayfaları eklenerek kullanıcı ve Google gözündeki  güvenilirliğimiz artırılmıştır.

Link Yapısının Güçlendirilmesi

 • Backlink Edinimi: Otoriter sitelerden backlinkler edinilerek web sitesinin güvenilirliği ve görünürlüğü artırılmıştır. İlk etapta otoriter haber sitelerini tercih ettik. Aylık olarak çalışmalara devam ediyoruz.
 • İç Linklemelerin Güçlendirilmesi: İçerikler arası iç linkleme stratejisi geliştirilerek site içi gezinme kolaylaştırılmış ve SEO değeri artırılmıştır. Her yazıdan ana sayfaya, kategori sayfasına ve bağlantılı diğer yazılarımıza anahtar kelimeden bağlantılar ekledik. 1 adet bağlantı problemine sahip hatasını çözdük.

Performans Değerlendirme

Aylık Search Console Verileri: Web sitesinin genel gidişatı ve SEO çalışmalarının etkisi, Google Search Console verileri ile aylık olarak karşılaştırma raporu hazırlandı. Bu veriler, çalışmaların yönünü belirlemede kritik bir rol oynamıştır. Düşen konumlar tespit edilip içerik elden geçirildi yeniden indexe gönderildi. Böylece hitimizin azalmasının önüne geçtik.

Rapordan görüntü:

Nova vita media performans değerlendirme raporu

Sonuçlar ve Etki

Bu kapsamlı SEO çalışması sonucunda web sitesi, anahtar kelimeler üzerinde önemli sıralama iyileşmeleri kaydetmiştir. Site hızı ve kullanıcı deneyimi açısından önemli iyileştirmeler sağlanmış, Google ve diğer arama motorları tarafından site daha olumlu bir şekilde indekslenmiştir. Backlink stratejisi ile site otoritesi artırılarak daha fazla organik trafik çekilmiştir.

Birçok cerrahi ameliyat çekebileceğimiz alanda genelde 0. konumda olmayı başardık. Bazı örnekler:

 • vv tedavisi– 2400 aranma hacmi
 • xx bağ ameliyatı – 2100 aranma hacmi
 • yy kırığı – 1000 aranma hacmi
 • zz iğnesi– 2600 aranma hacmi

Bu kapsamlı SEO çalışması ile web sitesini daha görünür ve ulaşılabilir hale getirdik. Bundan daha önemlisi dönüşüm stratejimizi iyi kurarak web sitemize giren potansiyel hastalardan yüksek bütçeli ameliyatlar ve iğne tedavileri çekmeyi başardık. 💪

Devamı Gelecek: https://novavitamedia.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nova Vita Media ile sağlık sektörüne yapay zeka dokunuşu!

Hızlı İletişim

© 2024 NovaVitaMedia. All rights reserved.